16.01.2018 - GülerSoftware & Firma Rehberi Teması

Sınav Sonrası Yapılacak Ehliyet İşlemleri

Yazılı ve Direksiyon Sınavlarından Başarılı Olduktan Sonra Emniyet Müdürlüğü Trfafik Bürosundan Sürücü Belgesini Almak İçin Yapılması Gereken İşlemler

Sınavlardan başarılı olup sürücü belgesi alma hakkı elde etmiş adaylarımız, kursumuzdan aldıkları sertifika ve dosyalarını trafik şube müdürlüğüne götürmeden önce ehliyet randevusu almaları gerekmektedir. Aksi taktirde dosyaları kabul edilmeyecektir. Trafikten Ehliyet almak, yenilemek, zayi ve yabancı ehliyet alımlarının tamamı için randevu almak gerekmektedir.

İşlem Sırası

1- Kursumuzdan Sürücü Sertifikasını alınız. (İçinden herhangi bir evrak kesinlikle almayın / atmayın. Sertifika kaybedilirse gazete ilanı verilerek zayi işlemi yapılması gerekecektir ve ek ücretler ödenecektir..)

2- Trafikten (Kağıthane İlçesinden alınacak. Başka ilçelerden alınan gecersizdir.) Ehliyet Randevusu Alınız. Ehliyet randevusu almak İçin Tıklayınız.

3- Şoförler cemiyetinden ehliyet dosya ve eklerini alınız (kursumuzdan bu evrakları temin edebilirsiniz)

3- Ehliyet harç ücretlerini, Trafiğe gitmeden Bankaya yatırınız (Halkbank’ın tüm şubelerine T.C Kimlik No, isim ve sürücü belgesi sınıfı belirterek yatırabilirsiniz)

2013 Yılı Ehliyet Harçları

A1-A2-F-H : 110.80 TL
B Ehliyet : 333.60 TL
C D E ve G : 556.35 TL
Uluslararası Ehliyet: 346.80 TL
Ehliyet Kart Ücret: 101 TL

Birden fazla sınıf sertifikanız var ise her biri için ayrı, ayrı harç yatırınız.

Ayrıca Ehliyet kart ücreti 101 TL işlemler bitince Trafiğe makbuz karşılığı elden verilecektir.

Not:

Şubeye gittiğinizde N.cüzdanı ile varsa ehliyetinizin aslı yanınızda olsun.

Dosyanızın içinde diğer eklerle birlikt 4 adet (aynı) vesikalık fotoğraf olduğundan emin olun.

Öğrenim belgenizin kursumuz tarafından onaylanmış fotokopisi dosyanızın içinde kalacak. Ayrıca öğrenim belgenizin aslı ya da noter tastikli (ıslak mühürlü) sureti yanızında olsun istendiğinde ibraz edecek ve tekrar alacaksınız.

Bayanların, kızlık soyadı ile öğrenim belgesinde yazan soy isimleri farklı ise evlilik cüzdanı fotokopileri de ehliyet dosyasında bulunacaktır. Ayrıca, aslının da gerektiğinde ibraz için yanlarında olması gerekebilir.

Randevu saatininden 30 dakika önce şubede olunuz.

Trafiğe gittiğinizde parmak izi alınmaktadır. Girişteki görevliden, parmak izini alma işlemi sırası için bilgi alınız.

1 yıl içinde trafik şubeden ehliyete dönüşmeyen dosyanızda, sabıka kaydı ve sürücü sağlık raporunun süresi dolacağından eskisi atılmadan yenileri alıp dosyaya ilave ederek başvurunuz.

Sürücü Kursumuzdan aldığınız sertifika, ehliyet yerine geçmez.

Sürücü sertifikaları mutlaka kursumuzun bağlı olduğu Kağıthane İlçe Emniyet Müdürülüğü Trafik Bölümünde sürücü belgesine dönüştürülmelidir.

Sürücü Olur Sağlık Raporunun mutlaka sertifika alınan il’de faaliyet gösteren yetkili bir sağlık biriminden alınması gerekmektedir.